କମ୍ପ୍ୟୁଟରଗୁଡିକ




କମ୍ପ୍ୟୁଟର ସେବା

କମ୍ପ୍ୟୁଟରଗୁଡିକ ନିୟମିତ ଅଦ୍ୟତନ, ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ, ଅପଗ୍ରେଡ୍ ଏବଂ ବେଳେବେଳେ ମରାମତି ଆବଶ୍ୟକ କରେ |

କମ୍ପ୍ୟୁଟରଗୁଡିକର ନିୟମିତ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ଅର୍ଥ ହେଉଛି କମ୍ପ୍ୟୁଟର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ କାମ କରୁଛି, ତ୍ରୁଟିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା, ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରିବା, ଆପଣଙ୍କ କମ୍ପ୍ୟୁଟରକୁ ଅଦ୍ୟତନ ଏବଂ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବା | ଟେକ୍ନୋଲୋଜିକାଲ୍ ଅପଗ୍ରେଡ୍ କୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି କମ୍ପ୍ୟୁଟର ନିୟମିତ ଅଦ୍ୟତନ ଏବଂ ଅପଗ୍ରେଡ୍ ଆବଶ୍ୟକ କରେ | ଏହାର ଅର୍ଥ, ଥରେ ତୁମ କମ୍ପ୍ୟୁଟରର ସଫ୍ଟୱେର୍ ଏବଂ ହାର୍ଡୱେର୍ ଅପଗ୍ରେଡ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ |


ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ବୃତ୍ତିଗତମାନଙ୍କର ଏକ ତାଲିକା ପ୍ରଦାନ କରୁଛୁ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ମରାମତି ଏବଂ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବ |

ସଫ୍ଟୱେୟାର ଅପଗ୍ରେଡରେ ଆଣ୍ଟିଭାଇରସ୍, ୱିଣ୍ଡୋ, ମିଡିଆ ପ୍ଲେୟାର, ଡ୍ରାଇଭର ଇତ୍ୟାଦି ଅପଡେଟ୍ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ହାର୍ଡୱେର୍ ଅପଗ୍ରେଡ୍ ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ଯୋଡିବା ପାଇଁ ହାର୍ଡ ଡ୍ରାଇଭ, କମ୍ପ୍ୟୁଟରକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରିବା ପାଇଁ ରାମ ଅପଗ୍ରେଡ୍, ଗ୍ରାଫିକ୍ କାର୍ଡ ଯୋଡିବା, ଗରମ ଫ୍ୟାନ୍ ଯୋଗାଇବା କିମ୍ବା CPU ଅପଗ୍ରେଡ୍ ଇତ୍ୟାଦି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରେ | ସର୍ବୋତ୍ତମ ସଫ୍ଟୱେର୍ ଏବଂ ହାର୍ଡୱେର୍ ସହିତ ଅପଗ୍ରେଡ୍ ସଠିକ୍ କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ସୁରକ୍ଷା ସୁନିଶ୍ଚିତ କରେ |

ଯଦିଓ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାକୁ କିମ୍ବା ନିଜେ ତ୍ରୁଟି ସୁଧାରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସବୁକିଛି ଠିକ ଅଛି ବୋଲି ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଏକ ବିଶେଷଜ୍ଞ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ସେବା ପ୍ରଦାନକାରୀଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି |




ଆମ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରନ୍ତୁ |


ଡେସ୍କଟପ୍ ଏବଂ ଲାପଟପ୍ କମ୍ପ୍ୟୁଟରଗୁଡିକ |



କମ୍ପ୍ୟୁଟର ହାର୍ଡୱେର୍ |


ମରାମତି, ଉନ୍ନୟନ, ଅଦ୍ୟତନଗୁଡ଼ିକ




ଏକ କମ୍ପ୍ୟୁଟର କ’ଣ?

ଏକ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ହେଉଛି ଏକ ଉପକରଣ ଯାହା ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକ୍ରିୟା କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ | କମ୍ପ୍ୟୁଟରଗୁଡିକ ବିଭିନ୍ନ ଆକାରରେ ଉପଲବ୍ଧ ଏବଂ ସେଗୁଡିକ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ ଯାହା ସମୟ ଏବଂ ଅର୍ଥ ସଞ୍ଚୟ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ | ସେଠାରେ ଅନେକ ସଫ୍ଟୱେର୍ ଉପଲବ୍ଧ ଯାହା ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସୁରୁଖୁରୁରେ ପ୍ରକ୍ରିୟାକରଣ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ |

ସଫ୍ଟୱେର୍ ସାଧାରଣତ applications ପ୍ରୟୋଗ ଭାବରେ କୁହାଯାଏ, ଯାହା ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାଏ ଏବଂ ପ୍ରକ୍ରିୟାଗୁଡ଼ିକୁ ବହୁତ ସହଜ କରିଥାଏ | ଏହା ପରିଚାଳନାକୁ ବହୁତ ସହଜ କରିଥାଏ |

ଅନ୍ୟ ପ୍ରଦାନକାରୀ ସନ୍ଧାନ କରନ୍ତୁ
ଡିରେକ୍ଟୋରୀ ତାଲିକା ସନ୍ଧାନ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରଫେସନାଲମାନଙ୍କର ଏକ ତାଲିକା ପାଇବାକୁ ଦିଏ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର କମ୍ପ୍ୟୁଟର ହାର୍ଡୱେର୍ ଏବଂ ସଫ୍ଟୱେୟାରର ମରାମତି କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ | ଆବଶ୍ୟକ ଡ୍ରାଇଭର ଏବଂ ସଫ୍ଟୱେର୍ ସହିତ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ କମ୍ପ୍ୟୁଟରର ସଠିକ୍ କାର୍ଯ୍ୟକାରିତାକୁ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରେ |

ଆମର କମ୍ପ୍ୟୁଟର ମରାମତି ସେବା ତାଲିକାରେ ଉଭୟ ସ୍ଥାନୀୟ ଏବଂ ଅନଲାଇନ୍ ପ୍ରଫେସନାଲ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଯାହାକି ଆପଣଙ୍କ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ସହିତ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପ୍ରମୁଖ କିମ୍ବା ଛୋଟ ସମସ୍ୟାରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବ | ସେମାନେ କେବଳ ଆପଣଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି ନାହିଁ ବରଂ ଆପଣଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକତା ଉପରେ ଆଧାର କରି ଆପଣଙ୍କୁ ମରାମତି ଏବଂ ନବୀକରଣ ସେବା ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି |

ସେବା ପ୍ରଦାନକାରୀଙ୍କୁ ଅଞ୍ଚଳ ଅନୁଯାୟୀ ସର୍ଟ କରିବାକୁ ଆପଣଙ୍କର ବିକଳ୍ପ ଅଛି ଏବଂ ଆପଣ ନିଜ ଅଞ୍ଚଳରେ ସଠିକ୍ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ମରାମତି ବ୍ୟବସାୟ ପ୍ରଦାନକାରୀଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦେବା ପାଇଁ ବିକଳ୍ପଗୁଡିକ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ |





କମ୍ପ୍ୟୁଟର ମରାମତି |


ଯେତେବେଳେ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ହାର୍ଡୱେର୍ ସହିତ ଏକ ସମସ୍ୟା ଥାଏ, ଏହା ଏହାର ଡ୍ରାଇଭର ଏବଂ ସଫ୍ଟୱେର୍ ସହିତ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିବ | କିଛି ସଫ୍ଟୱେର୍ ଅପଗ୍ରେଡ୍ ରେ ମାନୁଆଲ୍ ହାର୍ଡୱେର୍ ଅପଗ୍ରେଡ୍ ଆବଶ୍ୟକ ହେଲେ କମ୍ପ୍ୟୁଟରକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରିବା ପାଇଁ ନୂତନ ହାର୍ଡୱେର୍, ସଫ୍ଟୱେର୍ ଯେପରିକି ବୃହତ ହାର୍ଡ ଡ୍ରାଇଭ, ଗ୍ରାଫିକ୍ କାର୍ଡ କିମ୍ବା ମେମୋରୀ କାର୍ଡ ଯୋଗ କରିବା |





କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଅପଗ୍ରେଡ୍ |


ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ସଫ୍ଟୱେର୍ ଏବଂ ହାର୍ଡୱେର୍ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର କମ୍ପ୍ୟୁଟରକୁ ଅପଗ୍ରେଡ୍ ରଖିବା ଏକ ଆବଶ୍ୟକତା ହୋଇପାରିଛି, ବିଶେଷତ when ଯେତେବେଳେ ସବୁକିଛି ଅପଡେଟ୍ ହୁଏ | ଗ୍ରାଫିକ୍ସ କାର୍ଡ, ହାର୍ଡ ଡ୍ରାଇଭ, ୱିଣ୍ଡୋ ଇତ୍ୟାଦି ନୂତନ ଏବଂ ଅପଗ୍ରେଡ୍ ହାର୍ଡୱେର୍ ଏବଂ ସଫ୍ଟୱେର୍ ପାଇବା କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ପ୍ରକ୍ରିୟାଗୁଡ଼ିକର ସଠିକ୍ ପରିଚାଳନାକୁ ଅନୁମତି ଦିଏ |





କମ୍ପ୍ୟୁଟର ସଫ୍ଟୱେର୍ ମରାମତି |



କମ୍ପ୍ୟୁଟର ସଫ୍ଟୱେର୍ |


କମ୍ପ୍ୟୁଟର ସଫ୍ଟୱେର୍ ଅପଗ୍ରେଡ୍ |